X
Wyszukaj

Nasze porady

Przejechaliśmy Toskanię wzdłuż i wszerz. Warto obejrzeć znane każdemu miasta takie jak cudowna Florencja, wspaniała Siena czy Pizza. Należy mieć świadomość, że miasta te są bardzo oblegane przez turystów, dlatego warto do nich zajrzeć przed lub po szczytowym sezonie. Odwiedzenie wnętrza Florenckiej katedry w okresie wakacyjnym, może okazać się niemożliwym, lub zadaniem dla bardzo cierpliwych. Kolejki przed wejściem przypominają nasze realia z czasów PRL. Wszędzie spacerują turyści z różnych zakątków świata. Więc jeśli szukają Państwo sielskich miejsc najpiękniejsze krajobrazy znajdziecie na południu od Sieny pomiędzy Montepulciano i Montalcino - w dolinie Val d’Orcia.

Pofałdowane pola, aleje cyprysów, winnice oraz gaje oliwne tworzą widoki zapierające dech w piersiach o każdej porze roku. W naszej opinii to kwintesencja Toskanii.

Kultura i przyroda Toskanii są chronione, dlatego też budynki muszą być remontowane pod okiem konserwatora zabytków, wykorzystując miejscowe materiały (kamień, ceramika). Obok nich nie powstają żadne nowoczesne domy. Obowiązkiem jest uprawa istniejących już winnic i gajów oliwnych. Przez to Toskania nie traci swojego charakteru.”

Raz po raz, można mieć wrażenie, że Toskania to jeden wielki skansen, gdzie na nowo odkrywamy kulturę, tak samo jak odkrywamy zabytki w średniowiecznych maleńskich miasteczkach oraz wioskach mniej obleganych, gdzie czas jakby się zatrzymał w innym wymiarze.

Dlatego polecamy kameralne miejsca, gdzie nie trafiają autokary turystów.
Uważamy, że prawdziwą Toskanię znajdziemy w okolicach Val d’Orcia.

Na stronie co koniecznie warto zobaczyć miejsca,
które szczególnie polecamy w Toskanii.

Dorota i Gaetano

 

 

Biuro Podróży TOSKAŃSKI SEN | Ośno 25 PL 88-430 Janowiec Wlkp | tel: +48 660 160 265 | fax: +48 52 569 10 71 | email: biuro@toskanskisen.pl